medale z grawerem

Jakie trofea sportowe wręczyć uczestnikom biegu ulicznego? Jak godnie nagrodzić zawodników?

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie Polaków bieganiem. Można by rzec, że staje się ono powoli naszym sportem narodowym. W kraju odbywa się mnóstwo imprez sportowych poświęconych właśnie tej dyscyplinie: biegi na 5, 10, 15 km, półmaratony, maratony czy jeszcze bardziej wymagające ultramaratony zwykle organizowane w górach. Jakie trofea wręczyć podczas tego rodzaju wydarzeń? Jak można nagrodzić zawodników?

Z jakich materiałów produkuje się trofea sportowe?

Producenci tego typu nagród oferują potencjalnym klientom naprawdę szeroki wybór surowców, które pozwalają na tworzenie trofeów utrzymanych w wielu stylach i odmiennej estetyce. Z czego najczęściej produkuje się nagrody dla uczestników biegów oraz innych wydarzeń poświęconych aktywności fizycznej? Jest to m.in.:

  • metal,
  • drewno,
  • plastik,
  • szkło.

Jakie nagrody można wręczyć biegaczom?

Wielu początkujących organizatorów zawodów biegowych nie wie, w jaki sposób docenić biegaczy i czują się oni zagubieni wobec różnorodnej oferty rynkowej. Jakie trofea są najbardziej odpowiednie dla przedstawicieli tej dyscypliny sportowej? Co wręczyć zwycięzcy oraz zawodnikom, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce?

Patery

Jednym ze sposobów na wyróżnienie najlepszych zawodników jest podarowanie im eleganckiej patery sportowej z odpowiednim grawerem. Tego rodzaju trofea wykonane są zwykle z metalu i pomalowane na olimpijskie kolory (złoto, srebro, brąz). Nie są jednak typowym i bardzo popularnym rozwiązaniem. Jeśli chcemy zaskoczyć zwycięzców – wręczenie efektownej patery będzie strzałem w dziesiątkę.

Figurki z plastiku

Jeśli nie dysponujemy nieograniczonym budżetem, ciekawym i niedrogim pomysłem na wyróżnienie najlepszych zawodników są plastikowe figurki na podstawce – w tym wypadku odpowiednie będą statuetki w kształcie biegacza, które bezpośrednio nawiązują do tematyki wydarzenia. Natomiast jeśli cena nie ma dla nas większego znaczenia i zależy nam na wysokiej jakości i prestiżu, warto zainwestować w figurki odlewane z materiałów do złudzenia imitujących złoto, srebro oraz brąz.

Dyplomy grawerowane

Grawerowane dyplomy na podkładzie z drewna, szkła lub plexi również mogą stanowić wartościową i stylową pamiątkę dla zdolnych biegaczy. W przeciwieństwie do standardowych dyplomów z papieru – przetrwają długie lata, zdobiąc ścianę lub regał w salonie czy gabinecie.

Puchary

Trofeami, które odpowiednio uhonorują tych biegaczy, którzy najbardziej na to zasłużyli są też puchary – najbardziej niskobudżetową opcją są te wykonane z plastiku, jednak znacznie bardziej efektownie prezentują się puchary z metalu. To klasyczne nagrody, które są spotykane podczas wielu różnych wydarzeń związanych z rywalizacją. Postawione w widocznym miejscu przypominają o osiągniętym sukcesie i jeszcze bardziej motywują do działania.

Medale sportowe

Medale to popularne gadżety wręczane zarówno zawodnikom indywidualnym, jak i drużynowym. Mimo niewielkich rozmiarów w porównaniu z innymi trofeami sportowymi, mogą mieć imponującą formę i unikatowe wzory. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się nowoczesne medale wykonane ze stali szlachetnej oraz szkła, wręczane zwycięzcom stojącym na podium z pewnością zrobią na nich duże wrażenie.

Podsumowując, jak widać organizatorzy biegów mają naprawdę wiele możliwości na odpowiednie uhonorowanie wygranych osób. Mamy nadzieję, że nasz artykuł będzie stanowił dla was bogate źródło inspiracji, a zawodnicy, którzy staną na podium poczują się usatysfakcjonowani i docenieni trzymając w dłoni zwycięskie trofeum.

0 comments on “Jakie trofea sportowe wręczyć uczestnikom biegu ulicznego? Jak godnie nagrodzić zawodników?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *