fit out biur warszawa

Fit out biur i lokali – na czym polega ta usługa?

Stylowe, ergonomiczne i ciekawie zaaranżowane biuro jest nie mniej ważne niż jego dobra lokalizacja. Usługą, która jest dedykowana dla inwestorów, chcących w kompleksowy sposób wykończyć powierzchnię biurową od A do Z, jest fit out . Na czym dokładnie polega i dlaczego warto zdecydować się na to wygodne rozwiązanie?

Co to jest fit out?

Na wstępie wyjaśnijmy dokładnie, czym w ogóle jest tzw. fit out biur i lokali. To usługa polegająca na całościowym wykończeniu różnego rodzaju powierzchni biurowych, handlowych, a także budynków użyteczności publicznej tak, aby były jak najbardziej przyjazne dla pracowników oraz klientów. Firmy, oferujące kompleksową aranżację wnętrz, muszą cechować się świetną organizacją oraz zapleczem doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin.

Fit out obejmuje wszystkie etapy prac, przykładowo:

 • 2-3 wstępne koncepcje projektu,
 • przygotowanie wybranego projektu,
 • prace budowlane,
 • instalacje elektryczne,
 • montaż ścian oraz ścianek działowych,
 • montaż sufitów systemowych,
 • montaż oświetlenia,
 • instalacje drzwi oraz okien,
 • instalacje grzewcze,
 • instalacje klimatyzacyjne,
 • instalacje P.POŻ.,
 • przeprowadzkę,
 • dostawę i montaż wykładzin, parkietu,
 • dostawę i montaż mebli oraz innych elementów,
 • koordynację i nadzór nad przebiegiem prac w obiekcie.

Ile kosztuje usługa typu fit out?

Z jakim wydatkiem powinni liczyć się inwestorzy, zainteresowani kompleksową realizacją wykończenia powierzchni biurowych, handlowych lub użyteczności publicznej? Ceny tego typu usług są dosyć zróżnicowane (w większych miastach koszt będzie relatywnie większy), uśredniając, mogą się wahać od 90 do kilkuset złotych za m2.

Zwykle w trakcie rozmów przedwstępnych ustalana jest konkretna cena za 1m2, która powinna satysfakcjonować obie strony (zleceniodawcę i zleceniobiorcę). Warto zapytać o wycenę kilka konkurencyjnych firm i wybrać finalnie najkorzystniejszą ofertę.

Podstawowe zalety fit outu powierzchni biurowych

Usługa fit out jest dedykowana dla najemców, chcących przeprowadzić totalną metamorfozę powierzchni z uwzględnieniem funkcjonalności i ergonomii wnętrza oraz dużego komfortu zatrudnionych pracowników.

Główną zaletą tego typu rozwiązania z punktu widzenia inwestora jest po prostu wygoda. Współpracuje on tylko z jednym generalnym wykonawcą, czyli firmą, świadczącą usługi fit out, a nie armią wykonawców, odpowiedzialnych za różne sfery projektu (takich jak elektrycy, szpachlarze, posadzkarze). Dla najemcy jest to więc też oszczędność czasu i energii, którą może spożytkować w inny sposób, bo nad wszystkimi pracami czuwa firma wykończeniowo-remontowa.

Plusem tej opcji jest też indywidualne podejście do każdej przestrzeni, z uwzględnieniem jej specyfiki i potrzeb, jakie powinno spełniać dane biurowe wnętrze (co sprzyja efektywnemu wykorzystaniu przestrzeni). Jest to elastyczne, otwarte i nowoczesne podejście. Fit out oferuje rozwiązania „szyte na miarę”, dzięki czemu za tym trendem z roku na rok podąża w Polsce coraz więcej inwestorów.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył wam ideę fit outu i wyjaśnił wszystkie wątpliwości, związane z tą nowatorską usługą.

Na stołecznym rynku istnieje wiele firm oferujących kompleksowy fit out biur. Warszawa jako największe miasto w Polsce ma pod tym względem najwięcej do zaoferowania, również dla inwestorów, zorientowanych na realizację naprawdę dużych projektów. Jedną z ciekawszych firm, która świadczy usługi typu fit out na wysokim poziomie, jest Pa-Ko Sp. z o.o. Zachęcamy do zapoznania z jej realizacjami.

0 comments on “Fit out biur i lokali – na czym polega ta usługa?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *