prezent dla dziewczynki

Prezent dla dziewczynki – zabawki idealne

Święta właściwie stoją tuż za progiem. Wielu z nas właśnie teraz boryka się z wyborem idealnych podarunków. Prezent dla dziewczynki może stanowić spore wyzwanie. Dziecko potrzebuje bowiem zarówno zabawek, jak i różnych akcesoriów. Jak wybrać podarunek, który sprawi maluchowi radość? Na co zwrócić uwagę podczas wybierania zabawek? Poznaj nasze propozycje prezentów dla dziewczynek.

Prezent dla dziewczynki

Utarło się, że zabawki, przeznaczone dla dziewczynek to zwykle lalki, wózki, sprzęt do gotowania czy wszelkie akcesoria, skłaniające do zabawy w dom. Obecnie jednak odchodzi się od tego trendu. Wielu rodziców nie chce, aby ich córki od najmłodszych lat były utwierdzane w przekonaniu, że powinny jedynie sprzątać, gotować oraz opiekować się dziećmi. Niemniej są wśród dziewczynek takie, które po prostu lubią to robić i nie będą zadowolone z zabawek innych niż np. kołyska dla lalki. Inne dzieci będą za to wolały bawić się klockami czy puzzlami. Wybór odpowiedniego prezentu dla dziewczynki należy więc rozpocząć od obserwacji dziecka i jego zainteresowań lub podpytania o to rodziców. Opiekunowie zazwyczaj doskonale wiedzą, czym najchętniej bawią się ich pociechy. Jeśli wiemy już, czy lepszym prezentem będą akcesoria dla lalek, czy też tory wyścigowe, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka czynników. Wybierając zabawkę, sprawdź:

  • czy posiada ona odpowiednie certyfikaty. Certyfikat CE świadczy o tym, że wybrana przez Ciebie zabawka została wykonana z dokładnie przebadanych materiałów i nie zawiera substancji toksycznych. Wszystkie zabawki, dopuszczone do sprzedaży w Unii Europejskiej, powinny posiadać ten certyfikat,
  • oznaczenie wiekowe – oznaczenia, umieszczane przez producentów to doskonała podpowiedź dla osób, wybierających zabawki. Powie nam ono o tym, czy dana zabawka nadaje się dla dzieci w konkretnym wieku. Jest to o tyle istotne, że zabawki, przeznaczone dla młodszych pociech z reguły nie posiadają małych elementów, które mogą zostać połknięte przez dziecko.

Zabawki drewniane – prezent dla dziewczynki

Zabawki drewniane to świetna propozycja dla dziewczynek w każdym wieku. Zarówno maluchy do trzech lat, jak i starsze dzieci będą z nich zadowolone. Dużą zaletą zabawek drewnianych jest ich ekologiczność – zużyte szybko się rozkładają bez uszczerbku dla środowiska. Ponadto pięknie się prezentują i mogą dostarczyć maluchowi niezapomnianych wrażeń.
Wśród zabawek drewnianych odnajdziesz śliczne układanki, z których ucieszą się dziewczynki w wieku 0-4 lat. Dobrym pomysłem są również przybijanki. Zarówno jedne, jak i drugie podarunki rozwiną u maluchów zdolności manualne.
Nieco starsze dziewczynki na pewno ucieszą się z pięknych, drewnianych koników na biegunach. W dobrych sklepach z zabawkami odnajdziesz wiele kolorów i kształtów koni na biegunach, wśród których z pewnością odnajdziesz coś dla siebie.
Dobrym wyborem może okazać się także drewniany wózek dla lalek lub kołyska. Te oryginalne upominki z pewnością podbiją serce każdej dziewczynki, która lubi zabawy w dom. Zarówno wózki, jak i kołyski odnajdziesz w wielu wzorach i kolorach. Taki wózek jest niezwykle wytrzymały i długo posłuży maluchowi.
Drewniane zestawy kuchenne również doskonale sprawdzą się jako prezenty dla starszych dziewczynek. Koszt takiego prezentu to około 300-500 zł, jednak kupując go, możesz mieć pewność, że dziecko będzie się nim bawiło przez długi czas.

Prezent dla dziewczynki – przedszkolaki

Dziewczynka, rozpoczynająca swoją drogę edukacyjną, ma nieco inne potrzeby niż jej młodsze koleżanki. Prezent dla dziewczynki w przedszkolu nie zawsze musi być zabawką. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup ciekawego plecaka z oryginalnym designem, np. z ulubionej bajki. Taki maluch może ucieszyć się również z pięknego kompletu pościeli z ciekawym motywem. Ciekawym rozwiązaniem jest także podarowanie pudełka śniadaniowego, o ile dziewczynka ma możliwość zabierania ze sobą jedzenia do przedszkola.
Więcej inspiracji na ciekawe prezenty dla dziewczynek odnajdziesz w sklepie Bombelkovo.pl.

0 comments on “Prezent dla dziewczynki – zabawki idealneAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *