piotr adamczyk

Wszystkie role Adamczyka

Piotr Adamczyk to niezwykle popularny polski aktor, ulubieniec milionów. Na swoim koncie ma tak wyjątkowe role, jak Fryderyk Chopin czy Karol Wojtyła – papież Jan Paweł II. Jednak to tylko niewielki ułamek ze wszystkich, odegranych przez Adamczyka ról. Aktor zadebiutował już w 1991 roku. Przez 27 lat swojej pracy zawodowej wziął udział w wielu produkcjach filmowych, telewizyjnych i teatralnych.

Od epizodów do papieża

Piotr Adamczyk rozpoczął swoją karierę od epizodycznej roli w serialu „Pogranicze w ogniu”, jednak jego kariera na dobre wystartowała po pierwszym poważnym występie w filmie „Cwale” Krzysztofa Zanussiego. Od tego momentu Adamczyk regularnie pojawiał się na ekranach polskich kin. Na kolejne role aktora nie trzeba było długo czekać. Już w 1997 roku pojawił się on w serialu „Sława i chwała” oraz w filmie „Brat naszego Boga”. Widzom zapadła w pamięć jego kreacja Sztyllera w filmie „Wrota Europy”. To właśnie tu występował u boku Alicji Balchleda-Curuś. Prawdziwa sława i rzesza propozycji ról filmowych miały jednak dopiero nadejść.

W 2002 roku Piotr Adamczyk odegrał Fryderyka Chopina w filmie „Chopin. Pragnienie miłości”. To właśnie ta rola przyniosła aktorowi prawdziwy rozgłos i uznanie. Adamczyk otrzymał wtedy nagrodę za najlepszą rolę męską na festiwalu w Kijowie. Na kolejną propozycję nie trzeba było czekać długo.

Już trzy lata później na ekrany wszedł film „Karol. Człowiek, który został papieżem”, którego reżyserem był Giacomo Barriato. Piotr Adamczyk fenomenalnie wcielił się w rolę Karola Wojtyły. W 2006 roku światło dzienne ujrzała kontynuacja dzieła tegoż samego reżysera – „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”, w której to Adamczyk odegrał rolę Jana Pawła II. Aktor wcielił się w postać papieża tak doskonale, że wielu widzów przestało widzieć w nim artystę. Niektórzy nawet na ulicy krzyczeli do niego „Szczęść Boże” i mocno utożsamiali Adamczyka z papieżem.

Czas komedii i seriali

Po fantastycznej roli papieża Piotr Adamczyk skierował swoją karierę na inne tory. W 2007 roku wystąpił w świetnej komedii Koneckiego i Saramonowicza pt. „Testosteron”, gdzie wcielił się w rolę Kornela – nieszczęśliwego pana młodego. Film pokazuje realia polskiej rzeczywistości, konflikty rodzinne, relacje między przyjaciółmi oraz tradycje weselne. W produkcji wystąpili również Tomasz Karolak, Maciej Stuhr, Cezary Kosiński, Borys Szyc, Tomasz Kot czy Krzysztof Stelmaszyk.

Praca w filmach komediowych przypadła Adamczykowi do gustu na tyle, że już rok później wystąpił w filmie „Lejdis” oraz „Nie kłam, kochanie”. W pierwszej produkcji odegrał przezabawną rolę geja – męża jednej z głównych bohaterek. W drugim filmie wcielił się w rolę bogatego playboya, stojącego na granicy bankructwa. Warto też dodać, że w tym samym roku Piotr Adamczyk rozpoczął pracę w serialu „Czas honoru”, gdzie przypadła mu rola Larsa Rainera – prawdziwego czarnego charakteru.

Nie sposób wymienić wszystkich świetnych ról Piotra Adamczyka. Aktor jest bardzo chętnie angażowany przy różnego rodzaju filmach. Mogliśmy oglądać go we „Wkręconych”, dwóch częściach filmu „Listy do M.” czy w „Świętym interesie”. W ostatnim czasie na swoim koncie zapisał role Stanisława Wisłockiego w filmie „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” i Darka w „Narzeczonym na niby”. Już w sierpniu aktora zobaczymy w roli Witolda Urbanowicza w najnowszym filmie „Dywizjon 303”. Adamczyk wystąpił również w serialu „Imię róży” u boku Johna Torturro i Ruperta Everetta

0 comments on “Wszystkie role AdamczykaAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *