marketing internetowy

Marketing internetowy. Skąd czerpać wiedzę o działaniach w świecie online?

Rozwój internetu przyniósł zmiany nie tylko w życiu codziennym, lecz także w świecie biznesu. Coraz więcej firm przenosi swoje działania do sieci i nic w tym dziwnego – to właśnie ona umożliwia im dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów w łatwy i szybki sposób. Chciałbyś poznać szczegóły marketingu internetowego, jednak nie wiesz, gdzie powinieneś ich szukać? Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze i sprawdzone źródła, dzięki którym odkryjesz sekrety świata online.

Na początek odrobina teorii, czyli czym jest marketing internetowy?

Marketing internetowy, inaczej zwany e-marketingiem, obejmuje wszystkie czynności, których celem jest zwiększenie widoczności przedsiębiorstwa w sieci. W ich zakres wchodzi między innymi opracowanie właściwej strategii promocji usługi lub produktu przy wykorzystaniu świata online. Jak z pewnością się domyślasz, podstawowym narzędziem e-marketingu jest strona internetowa. W przeciwieństwie do swojego tradycyjnego odpowiednika online marketing umożliwia o wiele szybszy kontakt z potencjalnymi klientami, zwanymi także odbiorcami, którzy mają możliwość natychmiastowej reakcji na prowadzone działania.

Marketing internetowy obejmuje pozycjonowanie stron internetowych, content marketing, video marketing, reklamę wirusową, mailing i szereg innych czynności. Z jego pomocą możesz dotrzeć do dużej liczby odbiorców bez względu na porę dnia i ich miejsce zamieszkania oraz masz możliwość prowadzenia nieustannego dialogu z klientami, kreowania określonego wizerunku marki czy też personalizacji komunikatów.

Odkryj sekrety marketingu internetowego z pomocą… internetu!

Nic w tym dziwnego, że o marketingu internetowym możesz bez problemu uczyć się z sieci, w której czekają na Ciebie dziesiątki znakomitych szkoleń i kursów. Na które z nich powinieneś zwrócić uwagę? Strona internetowa Udemy jest doskonale znana każdej osobie, która stawia na naukę za pośrednictwem internetu. Wśród propozycji znajdziesz kurs Marketing internetowy w praktyce, dzięki któremu poznasz sekrety kampanii reklamowych w Google Adwords i na Facebooku, newsletterów, WordPressa czy też wskazówki na temat tego, jak prowadzić firmowy blog. Strona gwarantuje także 30-dniowe prawo zwrotu.

Możesz również skorzystać z oferty strony StrefaKursów.pl, w której znalazły się takie kursy, jak np. Reklama na Facebooku od podstaw lub dla zaawansowanych, Kurs Social Media dla biznesu, Kurs SEO – jak skutecznie pozycjonować stronę, Kurs AdWords – zaawansowane techniki reklamy i dziesiątki innych w naprawdę atrakcyjnych cenach. Doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy z zakresu marketingu internetowego jest również regularne śledzenie blogów branżowych.

Marketing internetowy na dobranoc, czyli książki, które powinieneś przeczytać

Pierwszą pozycją, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest klasyk wśród marketingowych książek – Marketing 4.0 autorstwa Philipa Kotlera, którego nikomu, kto choć odrobinę liznął świata reklamy, nie trzeba przestawiać. Zaktualizowana i wzbogacona o zagadnienia związane z nowymi technologiami lektura powinna znaleźć się na półce każdej osoby, która rozpoczyna swoją przygodą z marketingiem internetowym.

Marketing internetowy – nowe możliwości, nowi klienci, nowe rynki to część serii Twoja firma widoczna w internecie, która krótko i treściwie przedstawia zagadnienia świata e-marketingu. Autorzy stawiają przede wszystkim na konkrety – w jej środku znajdziesz szereg pomocnych rysunków, przykładów, rad i wskazówek, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć działania w świecie online.

Nie zapominajmy o pozycji E-marketing. Współczesne trendy. Pakiet startowy, czyli biblii marketingu internetowego. Pozycja omawia wszelkie zagadnienia związane z e-mail marketingiem, mediami społecznościowymi czy content marketingiem. Bogactwo teorii i praktyki, które zawarto w książce, jest efektem wieloletniego zdobywania doświadczenia zawodowego przez autorów – Pawła Sali i Jarosława Królewskiego.

0 comments on “Marketing internetowy. Skąd czerpać wiedzę o działaniach w świecie online?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *