zwrot podatku z holandii

Czy zwrot podatku z Holandii jest możliwy? Mamy odpowiedź!

Należysz do grona pracowników, którzy zdecydowali się na wyjazd do Królestwa Niderlandów w celu podjęcia legalnego zatrudnienia? Mamy dla Ciebie naprawdę dobrą wiadomość! Jeśli od Twojej wypłaty były regularnie odprowadzane odpowiednie składki, to przysługuje Ci zwrot podatku! Holandia, podobnie jak i wiele innych krajów europejskich, umożliwia staranie się o odzyskanie nadpłaconej zaliczki wszystkim swoim pracownikom. Jak możesz tego dokonać? Czego do tego potrzebujesz? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w przygotowanym artykule!

Zwrot podatku – Holandia. Dla kogo?

Jak wspomnieliśmy na samym początku, zwrot podatku z takiego kraju jak Holandia jest możliwy dla każdego pracownika. Należy jednak pamiętać, że każdy z nich powinien:

 • posiadać historię legalnego zatrudnienia. W przypadku tzw. pracy na czarno starania o odzyskanie nadpłaconych składek nie przyniosą żadnego efektu,
 • mieć potrącane stosowne składki od każdego wynagrodzenia,
 • posiadać numer identyfikacyjny BSN, czyli BurgerServiceNummer, będący odpowiednikiem polskiego numeru NIP bądź PESEL.

Aby móc starać się o zwrot podatku z Holandii, należy złożyć poprawnie wypełnioną deklarację w odpowiednim urzędzie skarbowym! W trakcie dokonywania rozliczenia każdy pracownik ma obowiązek ujawnienia wszystkich dochodów, które osiągnął w danym roku podatkowym – również tych na terytorium Polski lub innego kraju europejskiego.

Zwrot podatku z Holandii a praca tymczasowa

Zacznijmy od dobrej informacji dla osób, których dochody osiągnięte na terenie Królestwa Niderlandów stanowią co najmniej 90% łącznej sumy ich przychodów. W takich przypadkach podatnik automatycznie otrzymuję ulgę, która do 2017 roku wynosiła aż 300 euro! Jak w takim razie wygląda sytuacja w przypadku pracowników tymczasowych? Takie osoby nie mają obowiązku rozliczenia się z urzędem skarbowym, jednak specjaliści sugerują, aby mimo wszystko złożyć wypełnioną deklarację, która może dać szansę na zwrot podatku. Holandia jednak przewiduje kilka sytuacji, w których pracownicy tymczasowi muszą złożyć zeznanie podatkowe:

 • otrzymanie z urzędu pisma, w którym wyraźnie zostałeś poinstruowany do dokonania rozliczenia,
 • otrzymanie formularza C-biljet,
 • osiągnięcie na terenie Holandii takiego dochodu, który jest równoznaczny z koniecznością dopłaty do odprowadzonego podatku. Różnica ta musi wynosić co najmniej 45 euro.

Zwrot podatku a ulgi w Holandii

Dokonując rozliczenia i ubiegając się o zwrot podatku, możesz wnioskować o przyznanie szeregu ulg. Holandia umożliwia pracownikom staranie się o:

 • zwrot kosztów dojazdu do miejsca zatrudnienia oraz kosztów poniesionych w związku z edukacją bądź doszkalaniem się (kursy, szkolenia, studia),
 • ulgę na rzecz alimentów na dziecko lub żonę,
 • zwrot kosztów leczenia pracownika lub jego niepełnosprawnego dziecka. W przypadku starania się o uzyskanie ulgi na dziecko, w jej zakres mogą zostać włączone także koszty poniesione w związku z opieką nad nim,
 • zwrot z odsetek zaciągniętego kredytu hipotecznego,
 • zwrot kosztów poniesionych na rzecz finansowania zaciągniętego kredytu hipotecznego.

Zwrot podatku – Holandia. Niezbędne informacje

Niezwykle istotną kwestią jest sytuacja, w której pracownik był zatrudniony w kilku różnych miejscach. Bardzo często podczas dokonywania corocznego rozliczenia wiele osób ma problem z ewentualną koniecznością przedstawienia kart podatkowych od każdego pracodawcy. Specjaliści zgodnie stwierdzają, że aby uzyskać zwrot podatku w Holandii, konieczne jest okazanie wszystkich formularzy o nazwie Jaaropgaaf. W wyjątkowych przypadkach można je zastąpić ostatnim odcinkiem wypłaty, którą pracownik otrzymał w danym roku podatkowym.

Zapominalskim przypominamy również, że zwrot podatku w Holandii możliwy jest aż do pięciu lat wstecz, dlatego też osoby, które były zatrudnione na terenie tego państwa w 2013 roku, mają ostatnią szansę na dokonanie rozliczenia.

0 comments on “Czy zwrot podatku z Holandii jest możliwy? Mamy odpowiedź!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *