pos

Najczęstsze błędy w kampaniach POS

Kampanie POS to świetny sposób na zwrócenie uwagi klienta podczas zakupów. Według badań aż 90% decyzji o kupnie danego produktu zapada właśnie w sklepie. Z tego powodu wiele firm sięga po różnego rodzaju materiały POS, aby wyróżnić się wśród konkurencji. Wydawać by się mogło, że stworzenie odpowiedniego standu reklamowego czy listwy cenowej nie jest dużym wysiłkiem i niemal nie da się przy tym popełnić błędu. Rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej. Planując kampanię POS warto dokładnie zastanowić się nad każdym krokiem. Poznaj najczęściej popełniane błędy w kampaniach.

Błąd nr 1: Złe ustawienie materiałów POS

Kiepskie usytuowanie materiałów POS w sklepie to gwóźdź do trumny. Nie ma nic gorszego niż wkomponowanie kartonowych stojaków wśród innych podobnych półek lub ustawienie ich tuż przy wejściu do sklepu albo też za kasami, gdzie już właściwie nie zaglądają żadni klienci. Planując kampanię POS zadbaj o to, by Twoje materiały zajmowały należyte miejsce. Najbardziej atrakcyjne są lokalizacje tuż przy kasach, w szczytach regałów, na skrzyżowaniach ścieżek komunikacyjnych. Pamiętaj także o tym, by Twoje produkty znajdowały się na wysokości wzroku klienta.

Błąd nr 2: nudne hasło reklamowe

Nie ma nic gorszego niż nieciekawe hasło reklamowe zarówno na materiałach POS, jak i w tradycyjnej reklamie. O wiele lepiej sprawdzi się irytujący slogan niż nudny, który zostanie zapomniany zaraz po przeczytaniu go. Planując swoją kampanię, pomyśl nad naprawdę chwytliwym hasłem. Może ono nawiązywać do powiedzeń lub literatury polskiej. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku skojarzenie z daną książką czy przysłowiem powinno być natychmiastowe – nie odbiegaj zbyt daleko. Dobre hasło reklamowe może być powtarzane przez lata, jak choćby „Jest Crunchips, jest impreza”.

Błąd nr 3: Brak ekonomii w produkcji

Materiały POS, podobnie jak inne reklamy, generują pewne koszty. Wielu przedsiębiorców stawia na masową produkcję stojaków, wobblerów czy listew cenowych. Tymczasem każda kolejna sztuka to dodatkowy koszt. W dzisiejszych czasach można naprawdę szybko dodrukować niezbędne materiały w przypadku, gdy zabraknie nam czegoś konkretnego. Zamawiajmy więc mniejsze partie materiałów POS – w ten sposób unikniemy dodatkowych kosztów.

Błąd nr 4: Problem z komunikacją

Kłopoty z komunikacją to jeden z najczęstszych powodów porażki kampanii POS. Zanim przystąpisz do reklamy swoich produktów, upewnij się, że Twój personel jest odpowiednio przeszkolony. Zadbaj o to, by każdy obsługujący dane stanowisko wiedział, że należy stale uzupełniać towar w czasie akcji promocyjnej i czuwał nad odpowiednim rozmieszczeniem materiałów POS. Do tego twórz raporty i na bieżąco analizuj przeprowadzone działania.

0 comments on “Najczęstsze błędy w kampaniach POSAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *