przedszkole językowe warszawa

Przedszkole językowe Warszawa: wady i zalety

Przedszkola językowe rosną jak grzyby po deszczu. W Warszawie mamy wiele możliwości wyboru przedszkoli prywatnych i publicznych. To właśnie te pierwsze często specjalizują się w nauce języków obcych od najmłodszych lat. Według badań młody umysł najszybciej przyswaja sobie słówka i gramatykę, dzięki czemu już po kilku miesiącach intensywnej nauki możliwe jest mówienie w języku obcym. Czy przedszkola językowe Warszawa mają wady? Czy warto zapisać dziecko do takiej placówki? Koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł.

Jak wygląda dzień w przedszkolu językowym w Warszawie?

Przedszkola językowe Warszawa różnią się od siebie. Z tego powodu wybraliśmy jedno nich i przeanalizowaliśmy ofertę nauczania. W przedszkolu językowym zajęcia z językiem angielskim są czymś naturalnym, niezależnie od wieku dzieci. Każdego dnia maluchy poznają nowe słówka czy zdania, a lekcje odbywają się w wesołej, przedszkolnej atmosferze.

Język angielski jest jakby podstawowym językiem, nauczanym w przedszkolu. Rodzice, pragnący jeszcze bardziej rozwinąć znajomość języków obcych u swojego dziecka, mogą zdecydować się na francuski lub hiszpański. Zajęcia z drugiego języka są już mniej intensywne, jednak przedszkolak bez problemu jest w stanie opanować jego podstawy.

Po ukończeniu przedszkola dziecko zazwyczaj opanowuje język angielski w stopniu, pozwalającym na wyrażenie swoich potrzeb czy zainteresowań. Dzięki temu o wiele łatwiej radzi sobie z językiem obcym w szkole. Ponadto to, co zostało przyswojone we wczesnych latach dzieciństwa, często na bardzo długo pozostaje w pamięci, dlatego nawet jeśli twój maluch przestał uczyć się angielskiego, bez trudu przypomni go sobie w momencie, gdy wróci do nauki.

Przedszkole językowe Warszawa

Przedszkole językowe Warszawa, podobnie jak wszystkie inne placówki ma swoje wady i zalety. Rozpocznijmy jednak od tych drugich, ponieważ udało nam się znaleźć ich nieco więcej. Znajomość języków obcych jest w dzisiejszym świecie obowiązkowa, a w wielu branżach wręcz oczywista, dlatego też przedszkola językowe Warszawa cieszą się tak dużą popularnością. Zalety przedszkola językowego w Warszawie:

  • możliwość poznania nowego języka i kultury – ciekawe zajęcia sprawiają, że dziecko niejako „przy okazji” przyswaja nowe pojęcia oraz wiedzę o krajach zagranicznych,
  • rozbudzanie naturalnej ciekawości świata – opowieści o dalekich państwach często sprawiają, że dziecko chce pogłębiać swoją wiedzę,
  • inwestycja w przyszłość – dziecko, które w tak młodym wieku rozpoczęło naukę języka obcego jest zazwyczaj bardziej odważne w późniejszych relacjach np. z pracodawcami, a także jest o wiele bardziej pewne siebie,
  • rozwijanie aparatu mowy – małe dzieci często mają spore problemy z wymawianiem wielu wyrazów. Dzięki treningowi podczas zajęć językowych przedszkolaki ćwiczą swój aparat mowy, co sprawia, że mówią coraz wyraźniej.

Wśród wielu zalet przedszkola językowego w Warszawie musimy uwzględnić też kilka wad. Przede wszystkim nasze dziecko może po prostu nie chcieć uczyć się języka obcego. Na tym etapie nie jest w stanie zrozumieć korzyści, płynących ze znajomości angielskiego czy francuskiego. Przymuszanie przedszkolaka do nauki języka obcego może sprawić, że zupełnie zniechęci się ono do lekcji i w przyszłości również będzie ich unikało.

Kolejnym niebezpieczeństwem, wynikającym z zapisania dziecka do przedszkola językowego w Warszawie jest wzmożony stres. Przedszkolak może mieć wiele problemów, związanych z nauką języka obcego, jak choćby trudności ze zrozumieniem lektora. Takie sytuacje powodują wzmożony stres, który może przyczynić się do stanów lękowych czy nocnego moczenia.

Ostatecznie dużą wadą przedszkoli językowych może być ich czesne. Opłata za niepubliczne przedszkole językowe Warszawa często jest bardzo wysoka ze względu na konieczność zatrudniania profesjonalnych lektorów. Jednak cena nie zawsze musi być ogromna. Wśród wielu przedszkoli warto poszukać takiego, które będzie odpowiadało nam również pod względem finansowym.

0 comments on “Przedszkole językowe Warszawa: wady i zaletyAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *