biuro rachunkowe warszawa targówek

Biuro rachunkowe Warszawa Targówek – które biuro rachunkowe wybrać?

Decydując się wybór biura rachunkowego, często zwracamy uwagę głównie na ceny usług oraz lokalizację. Zależy nam bowiem na tym, by dojazd zarówno z domu, jak i z miejsca pracy do biura rachunkowego był możliwie najszybszy. W Warszawie aż roi się od różnego rodzaju miejsc, świadczących usługi księgowe. Jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe na Targówku? Czym się kierować? O co zapytać podczas pierwszego spotkania? Oto kilka wskazówek, dotyczących weryfikacji wybranego biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe Warszawa Targówek – uprawnienia i certyfikaty

Wybór biura rachunkowego dla firmy to spore wyzwanie. Warto bowiem pamiętać, że w rękach księgowych spoczywa odpowiedzialność za finanse przedsiębiorstwa. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie firma jest uczciwa i kompetentna, sprawdź, czy posiada ona certyfikat księgowy Ministra Finansów. W dobrym biurze rachunkowym tego typu dokument zostanie Ci pokazany bez najmniejszego problemu.

Na certyfikacie Ministra Finansów znajduje się numer, którym dany księgowy może się identyfikować. Jeśli nie masz pewności co do prawdziwości certyfikatu, możesz sprawdzić uprawnienia danej osoby na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Warto jednak wiedzieć, że od 2014 roku w Polsce osoba, oferująca usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych nie musi posiadać certyfikatu. Wystarczy bowiem zaświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych, niekaralność oraz polisa OC.

Polisa OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to kolejny bardzo ważny dokument, który powinno posiadać dobre biuro rachunkowe Warszawa Targówek. Dzięki niemu księgowi są zabezpieczeni przed popełnieniem ewentualnych błędów. Polisa daje nam pewność, że biuro rachunkowe, które odwiedziliśmy, podchodzi poważnie do swojej pracy i klientów.

Oferta biur rachunkowych

Każde biuro rachunkowe Warszawa Targówek świadczy inne usługi. W przypadku Biura Usług Księgowych i Kadrowych Ilka są to na przykład:

 • Usługi księgowe, w tym:
  1. prowadzenie księgowości w podziale na księgi handlowe (sp. z o.o., S.A., sp. z o. s.k.), prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów (działalność gospodarcza, spółki cywilne, spółki jawne), ryczałt ewidencjonowany,
  2. rozliczanie VAT sprzedaży i zakupu, krajowego, unijnego i eksport/import,
  3. prowadzenie ewidencji środków trwałych/WNiP,
  4. branie czynnego udziału przy kontrolach,
  5. audyt wewnętrzny dokumentacji księgowej.
 • Kadry, w tym:
  1. założenie teczki osobowej pracownika, zatrudnionego na umowę o pracę,
  2. zgłoszenie pracownika i zleceniobiorców do ZUSu,
  3. wyprowadzenie zaległości w ZUS w dokumentacji,
  4. zwracanie się w imieniu klienta o dofinansowanie do wynagrodzeń osób bezrobotnych i niepełnosprawnych.
 • Zakładanie działalności gospodarczej.
 • Usługi biurowe (odbieranie korespondencji, telefonów, przepisywanie pism, wysyłanie maili i poczty standardowej, tworzenie tabel).
 • Szkolenia BHP (szkolenia z dojazdem do klienta, stała obsługa przedsiębiorstwa, ocena ryzyka zawodowego i przygotowanie dokumentów dla poszczególnych stanowisk).
 • Ubezpieczenia (majątkowe, samochodowe, firmowe).

Jak widać oferta biur rachunkowych może być bardzo różnorodna. Decydując się na jedno wybierz takie, które może najbardziej kompleksowo wspierać Twoją firmę.

0 comments on “Biuro rachunkowe Warszawa Targówek – które biuro rachunkowe wybrać?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *