odśnieżanie dachów warszawa

Odśnieżanie dachów Warszawa – przygotuj się na zimę

Zima tuż, tuż. W tym roku z pewnością śnieg ponownie zaskoczy drogowców. Na południu Polski już pojawił się biały puch, który być może całkiem niedługo zagości też na stołecznych ulicach, ale też i dachach. Pokrywa śnieżna na dachu może przyczynić się do poważnych uszkodzeń konstrukcji budynku, co w konsekwencji kończy się nawet jego zawaleniem. W Warszawie jest wiele hal, galerii handlowych i bloków, które wymagają odśnieżania dachu. Kto odpowiada za usuwanie pokrywy śnieżnej? Komu zlecić odśnieżanie dachów Warszawa? Sprawdź koniecznie!

Odśnieżanie dachów Warszawa to obowiązek zarządcy

Właściciel lub zarządca budynku to osoby, odpowiedzialne za odśnieżanie dachów. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku możliwe jest otrzymanie kary. Grzywna wynosi minimum 1000 złotych. Istnieje także możliwość otrzymania kary ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku w przypadku poważnych zaniechań lub gdy brak odśnieżenia dachu mógł bezpośrednio wpłynąć na bezpieczeństwo osób, przebywających w budynku.

Ile waży śnieg na dachu?

Już podczas projektowania budynku uwzględniana jest jego wytrzymałość. Architekci przewidują, ile śniegu może bezpiecznie zalegać na dachu budynku zanim stanie się on niebezpieczny dla konstrukcji. Warto jednak wiedzieć, że często niegroźnie wyglądająca pokrywa śnieżna może ważyć tony. Mokry śnieg może ważyć nawet 800 kg na m2. Oznacza to zatem, że na dachu i powierzchni 100 m2 możemy zgromadzić 80 ton śniegu, co staje się niewyobrażalną ilością.

Świeży, delikatny, suchy puch waży stosunkowo niewiele i bardzo łatwo można go usunąć. Właśnie z tego powodu warto od razu podjąć kroki w celu odśnieżenia dachu. Odśnieżaniem dachu mogą zająć się nawet pracownicy zakładu przy zachowaniu zasad BHP. Jeśli jednak zależy nam na sprawnym odśnieżeniu bez narażania pracowników, warto zgłosić się do jednej z firm, profesjonalnie zajmujących się odśnieżaniem dachów w Warszawie.

Odśnieżanie dachów Warszawa – Bizon Piwowarczyk

Bizon Piwowarczyk to jedna z wielu firm, zajmujących się odśnieżaniem dachów w Warszawie i w całym województwie mazowieckim. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma sprawnie i skutecznie usuwa pokrywę śnieżną z magazynów, hal, domów jednorodzinnych, galerii, firm czy budynków użyteczności publicznej.

Oprócz starannego usunięcia śniegu, firma Bizon Piwowarczyk zapewnia skuwanie pokrywy śnieżnej, strącanie sopli i usuwanie nawisów śnieżnych. Siedziba firmy znajduje się na warszawskim Wawrze oraz w Łukowie.

0 comments on “Odśnieżanie dachów Warszawa – przygotuj się na zimęAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *