plandeki

Plandeki: jak wybrać plandekę?

Osłonięcie dachu, roślin, sprzętu budowlanego czy samochodu często bywa dla nas priorytetowe. W takich przypadkach niezastąpione stają się plandeki. Warto jednak wiedzieć, że plandeka plandece nierówna. Jak zatem wybrać plandekę, która będzie odpowiednim zabezpieczeniem, a równocześnie zachowa walory estetyczne?

Plandeki do różnych celów

Plandeki różnią się od siebie w zależności od przeznaczenia. To właśnie cel użytkowania powinien być kryterium wyboru odpowiedniej plandeki. Na rynku odnajdziemy plandeki uniwersalne, które, według zapewnień producenta, świetnie sprawdzą się niezależnie od przeznaczenia. Wybierając plandekę tego typy, warto pamiętać o powiedzeniu, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Niestety plandeki uniwersalne mogą nie spełniać naszych oczekiwań, chociażby ze względu na ich materiał, rozmiar czy sposób mocowania. Warto zatem zdecydować się na plandeki dedykowane.

Plandeki samochodowe

Plandeki samochodowe to bardzo szerokie pojęcie. Mieszczą się w nim bowiem plandeki na przyczepkę lub naczepę oraz te, mające służyć do przykrycia całego auta w celu zabezpieczenia go np. przed działaniem warunków atmosferycznych. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku sprawdzą się plandeki dedykowane lub plandeki na miarę. Wiele zależy tu bowiem od sposobu mocowania plandeki, zwłaszcza tej na naczepę. Plandeka bowiem musi oprzeć się naporowi, związanemu z poruszaniem się pojazdu. Również jakość wykonania jest szczególnie istotna. Nie chcemy bowiem, żeby nasz ładunek zamókł, a plandeka zniszczyła się już po pierwszej podróży.

Plandeki gospodarcze i rolnicze

Plandeki gospodarcze to najbardziej uniwersalne plandeki, służące często do ochrony drewna przed wilgocią. Przypominają one plandeki rolnicze, wykorzystywane do przykrywania siana. Plandeki te wykonane są z mocnego, trwałego materiały. Zazwyczaj mają prostokątny kształt i wyposażone są w specjalne otwory do mocowania. Plandeki gospodarcze dostępne są w sklepach budowlanych. Można też zamówić plandekę od producenta.

Plandeki budowlane

Plandeki budowlane mają zwykle za zadanie zabezpieczenie nieukończonego dachu lub elewacji budynku. Plandeki te muszą być całkowicie wodoodporne i niezwykle trwałe, aby nie poddać się działaniu wiatru czy mrozu. Dodatkowo powinny być wyposażone w odpowiednie otwory, ułatwiające montaż. Zakładając plandeki budowlane należy szczególnie uważać, aby ich nie uszkodzić oraz zamontować w odpowiedni sposób, tak by zminimalizować szansę zerwania jej przez wiatr.

0 comments on “Plandeki: jak wybrać plandekę?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *