zwrot podatku z Honaldii

Zwrot podatku z Holandii – odzyskaj swoje pieniądze

Polacy, pracujący za granicą coraz częściej decydują się na legalne zatrudnienie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zwrotu podatku. W Holandii, podobnie jak w innych krajach, odprowadzane są składki na rzecz podatku dochodowego. Zwrot podatku z Holandii możesz uzyskać nawet za pięć ostatnich lat.

Jak uzyskać zwrot podatku z Holandii?

Uzyskanie zwrotu podatku z Holandii nie jest trudne, ale może potrwać nawet kilka lat. Aby wystąpić o zwrot podatku z Holandii, należy wypełnić holenderską kartę podatkową, którą otrzymamy od naszego pracodawcy. Jeśli w czasie roku podatkowego pracowaliśmy w więcej niż jednej firmie, powinniśmy otrzymać kartę podatkową od każdej z nich. Zazwyczaj jest ona wysyłana drogą elektroniczną. Jeśli jednak nie dostaliśmy naszej karty podatkowej lub gdzieś ją zawieruszyliśmy, należy zgłosić się do pracodawcy, który ma obowiązek taką kartę wydać.

Po wypełnieniu i przesłaniu karty podatkowej (zazwyczaj robi się to za pośrednictwem księgowego) holenderski urząd podatkowy wysyła decyzję o przyznanej kwocie zwrotu podatku. Po uzyskaniu takiej decyzji pozostaje jedynie czekać na przelew. Niestety czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii może wydłużyć się nawet do trzech lat.

Ile wyniesie mój zwrot podatku z Holandii?

Wysokość zwrotu podatku z Holandii uzależniona jest od wielu czynników. Zależy przede wszystkim od rodzaju ulg podatkowych, z jakich możemy skorzystać, przychodu, uzyskanego w danym roku podatkowym, a także od kwoty odprowadzonego podatku. Jeśli chcesz poznać przybliżoną wartość zwrotu podatku z Holandii, skorzystaj z dostępnych w sieci kalkulatorów podatkowych. Pamiętaj jednak, że uzyskany w ten sposób wynik jest jedynie przybliżony i może różnić się od rzeczywistej wysokości zwrotu podatku.

Złóż dokumenty, by odzyskać podatek

Zwrot podatku z Holandii może potrwać bardzo długo, ale równie prawdopodobne jest, że swoje pieniądze odzyskamy już trzy miesiące po złożeniu deklaracji. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania zwrotu szybciej, należy złożyć deklarację do 1 kwietnia. Po tym terminie możemy czekać na pieniądze nawet dwa razy dłużej.

1 comment on “Zwrot podatku z Holandii – odzyskaj swoje pieniądzeAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *