Psycholog Warszawa – w czym pomoże ci specjalista?

W ostatnim czasie coraz więcej osób korzysta z usług psychologa. Jedni traktują to jako modę, inni szukają wsparcia i pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów. Czy pomoc psychologa jest naprawdę tak ważna? W czym może pomóc nam specjalista? Koniecznie przeczytaj!

Psycholog – mogą czy konieczność?

Popularność sesji terapeutycznych i wizyt u psychologa przywędrowała do Polski z zachodu. To właśnie w zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych rzesza dorosłych ludzi regularnie udaje się do psychologów. Dlaczego? ­– Współczesny tryb życia, pogoń za bogactwem i chęć osiągnięcia nieistniejącego ideału to tylko niektóre z przyczyn, dla których dorośli tak często korzystają z porad specjalisty – mówi ekspert z Warszawskiej Grupy Psychologicznej na Mokotowie.

Psycholog to osoba, która może pomóc nam uporać się z wieloma problemami. Począwszy od samoakceptacji, przez leczenie depresji na terapiach małżeńskich skończywszy. Decyzja o uczęszczaniu na wizyty u psychologa jest niełatwa, jednak pacjenci, którzy przełamali lęki i wstyd deklarują, że terapia to jedno z najlepszych postanowień w ich życiu.

Psycholog Warszawa:  w czym może pomóc specjalista?

Wielu psychologów prowadzi różnorakie terapie. Czasem wydaje nam się, że nie borykamy się z żadnym problemem. Tymczasem jednak okazuje się, iż nawet nie zdajemy sobie sprawy ze swoich zaburzeń. Z czym udać się do specjalisty?

  1. Depresja – depresja to zaburzenie, które często trudno zdiagnozować na pierwszy rzut oka, choć jej skutki dotykają cały organizm. Choroba ta wpływa na zdrowie fizyczne, samopoczucie i zachowanie człowieka. Osoby dotknięte depresją skarżą się na uczucie pustki, zobojętnienia, brak poczucia własnej wartości oraz na nasiloną nerwowość. Zaburzenie to dotyka wielu osób i każda z nich powinna niezwłocznie udać się do psychologa.
  2. Zaburzenia odżywiana – najczęściej jest to anoreksja, bulimia lub kompulsywne objadanie się. Zaburzenia odżywiania są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia fizycznego pacjenta, choć dotyczą sfery psychicznej. Osobie, cierpiącej na zaburzenia odżywiania może pomóc jedynie specjalista.
  3. Uzależnienia, czyli silne nabyte potrzeby zażywania określonej substancji lub wykonywania jakiejś czynności. Osoby uzależnione często nie zdają sobie sprawy z problemu, równocześnie tracąc kontrolę nad swoim zachowaniem, a w konsekwencji nad życiem.
  4. Problemy małżeńskie – kłótnie w małżeństwie, problemy z komunikacją i inne kłopoty to dobre pole do popisu dla psychologa. Chcąc naprawić relacje ze współmałżonkiem lub poradzić sobie z problemami okołorozwodowymi, warto udać się do specjalisty. Warszawska Grupa Psychologiczna oferuje nie tylko terapię małżeńską, ale też mediacje rodzinne i rozwodowe, grupę wsparcia dla osób rozstających się i po rozwodzie, spotkania dla par, terapię dla dzieci, które nie mogą poradzić sobie z trudnymi emocjami, związanymi z rozwodem rodziców.

0 comments on “Psycholog Warszawa – w czym pomoże ci specjalista?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *